Adoleshentja lind fëmijën në avion

vajzë 17-vjeçare me origjinë nga Angola, ka sjellë në jetë fëmijën e saj teksa ndodhej në një avion, që udhëtonte drejt New York.

“Kur unë qaj, minjtë vijnë dhe më lëpijnë lotët” (FOTO&VIDEO)

Një grua ka treguar se si ajo është çmendurisht e dashuruar pas minjve. Madje ajo thotë se i do minjtë më shumë se burrin e saj.

Mund të imagjinoni se çfarë do të ndodh kur i riu të… hidhet në pishinë?

Ndërsa në shikim të parë çdo gjë duket normale, gjërat nuk janë dhe aq të thjeshta! I riu vendosi të hidhet në pishinë, por aty e priti një surprizë e madhe… Është dimër dhe pishina ka ngrirë, kur themi e ngirë kallkan, një pishinë e tërë e ngrirë!alb-observer

Duke u bërë gati për pak tym të shenjtë (FOTO)

Zjarrfikësit u ngjitën sot në çatinë e Kapelës Sistine për të vendosur një oxhak për tymin që do t’i sinjalizojë botës se është zgjedhur një Papë i ri.

Me këtë shtëpi s’do i keni më problem komshinjtë (FOTO)

Për 45 vite, kjo shtëpi e vogël dhe e çuditshme i ka mbijetuar forcës së natyrës.

Kalojnë një makth, u marrin fëmijët për shkak të fotove (FOTO)

Një çift në Arizona, SHBA, kaloi një makth të vërtetë pasi dërgoi në një dyqan Walmart disa foto për t’i larë.

E pabesueshme! Peshkoi me kallëm peshk 600 kg (FOTO)

Ju deshën 25 vjet Kevin Gardner që të realizonte ëndrrën e tij, pra ishte “betuar” që të peshkonte një peshk gjigand! Kështu, duke përderur vetëm kallamin dhe fillëspanjë të fortë mundi të peshkoj një “Blu Marlin”, i cili jeton në Oqeanin Atlantik.

Zbulohet astronaut në një katedrale të shekullit të 11-të pas erës së re! (FOTO&VIDEO)

Fakte të tilla, tronditin cilindo që nuk mund të pajtohet me ekzistencën e teknologjisë përparuar në lashtësi! Një skulpturë shumë mbresëlënëse është zbuluar në një katedrale në Spanjë, e shekullit të 11-të, pas erës së re, ku dallohet qartë një astronaut i veshur me kostumin e astronautit dhe i stolisur me motive të çuditshme.

Derri serfist (VIDEO)

Derri i quajtur Zorro është bërë yll në plazhin Mount Maunganui në Zelandën e Re, pasi që i pëlqen të notojë, ndërsa është mjaft i aftë edhe mbi dërrasën e surfimit.

Shtrati më antik në botë

Duhet të jetë një objekt për muze, por ja që përdoret çdo natë prej 400 vjetësh. Është shtrati më antik në botë që ende përdoret në Mbretërinë e Bashkuar e që ndodhet në një nga dhomat e shumta të kështjellës Berkeley, në jug-perëndim të Anglisë.