Nuk është spinaqi që i rrit muskujt në këtë mënyrë (FOTO)

Të apasionuarit pas muskujve në Brazil po rrezikojnë jetën e tyre duke injektuar në trup një koktejl vdekjeprurës me vaj dhe alkool për të fryrë muskujt.

Kapen armë e tritol që do përdorej në Siri, prangosen dy të vetëshpallur imamë

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë realizuar një aksion anti- terrorizëm në katër qytete të vendit, duke arrestuar të paktën shtatë persona të dyshuar për terrorizëm.

Nëna që masakroi tre vajzat: Bëra gjënë e duhur, në të kundërt do ishin bërë prostituta

“Bëra gjënë e duhur duke i shpëtuar nga një fat mizor dhe i pamëshirshëm. I mbrojta nga të këqinjtë, pasi në të kundërt do të ishin bërë prostituta”.

Tenton të grabisë bankën, pëson infarkt dhe vdes

U përpoq të grabiste bankën, por gjeti vdekjen si pasojë e një infarkti.

Gjithçka për shkollimin: Ky është babai i vitit (FOTO)

Një baba i devotshëm në Kinë ka tërhequr vëmendjen e medias, pasi e çon çdo ditë djalin e tij në shkollë, duke e mbajtur në kurriz për shkak se ai nuk ka këmbë.

Momenti kur babai luan takon këlyshët e tij (FOTO/VIDEO)

Luanët njihen si kafshë të rrezikshme e grabitqarë të frikshëm.

Masakra në Itali, thirrja telefonike e pashpresë e njërës prej vajzave (VIDEO)

Një thirrje telefonike erdhi natën mes të shtunës dhe të dielës, në qendrën e 112 (policinë) aty nga ora dy e mesnatës.

Në Shkodër fëmijët nisin që të mësojnë serbisht

Para një jave në ambientet e shoqatës serbo-malazeze “Moraça-Rozafa” në Shkodër ka filluar mësimi i gjuhës serbe nga fëmijë shqiptarë, raporton “V.Novosti” e Beogradit. Sipas kësaj gazete, fëmijët do të mësojnë sipas programeve që zbatohen në klasat e fillores në shkollat e Serbisë.

Kjo nxënëse duket se i paska shumë fiksim mësuesit e saj

Historia e saj i shokoi britanikët një vit më parë. Ishte vetëm 15 vjeç dhe vendosi që të arratisej me mësuesin e saj, Jeremy Forrest, për në Francë. Policia e arrestoi mësuesin dhe e ktheu vajzën në shtëpi.

Këto janë shtëpitë më të bukura të vitit (FOTO)

Nga Kalifornia e deri në malet e Brazilit, këto janë shtëpitë më të bukura të vitit.

Page 1 of 64812345678910...20304050...Last »